Dilsiz Şeytanlar

Her fırsatta İsrail’i lanetlemeyi ve İsrail halkına bir bütün olarak hakaret etmeyi marifet sananların artık aynaya bakmalarında yarar var. Aynada İsrail’in yaptığı zulme rahmet okutan zulümlerin anasının babaları olduklarını net olarak göreceklerdir. İşledikleri insanlık suçları karşısında İsrail’in Filistinlilere yaptıklarının devede kulak bile olamadığını görecekler. Eğer yaptıklarından utanç duymazlarsa, ikiyüzlü olduklarını görmezlerse, insanlığa çoktan veda etmiş insanımsı yaratıklar olduklarını açık seçik bir şekilde göreceklerdir.

Siyahların güneşini karartıp köleleştirenler; kendilerini güzelim dansları, altınları ve paha biçilmez hediyeleriyle karşılayıp uğurlayan Kızılderilileri kızıl kanda boğanlar; nice yerli halkı yerinden etmekle kalmayıp soylarına kibrit suyu dökenler; Ermenileri, Süryanileri, Yezidileri, Alevileri, Kürtleri katledenler ve ettirenler; Nazi kamplarındaki insanlığın yüzkarası ırkçı soykırımcılar; Mançurya’da jenosit suçunu işleyenler; atom bombalarıyla, kimyasal ve nükleer silahlarıyla  insanlık âlemine ve tüm canlılara ölüm kusanlar; sürgün trenleriyle Müslüman Türkleri ve Kürtleri göç yollarında telef edenler, Gulag adalarını işkence ve insanlık dışı muamelenin adresi yapanlar, Sibirya’daki zindanlarda mahkumları envai türden zulmü reva görenler; Saygon, Evin, Diyarbakır ve daha nice cezaevlerinde insanlık onurunu ayaklar altına alan  işkenceciler; Enfal cinayeti ve Halepçe katliamının failleri; 300 bin Cezayirliyi katleden FIS canileri; Kamboçya’da komünizm adına 2.500 bin insanı katleden Kızıl Khmer örgütüne mensup sapıkları; sudan’da 1.750 bin insanı katleden, on binlerce on yaşın altındaki kız çocuğa tecavüz eden militer ve para-militer güçler; Cizre’nin Cindêbîr köyünde köylülere bok yediren güvenlik güçleri, insanları canlı canlı asit kuyularına atanlar, bunu profesyonel bulmayıp kalorifer kazanlarında yakanlar; şuursuz kalabalıkların tezahüratları eşliğinde kadınlarını taşlayarak recim eden, adalet adına her gün idam sehpalarında insanlarını asarak cinayet işleyen ayetullah parsekler; gözaltında insanları kaybedenler, kayıplarını arıyorlar diye plaza del mayo ve cumartesi annelerine saldıranlar; cuma günü cami çıkışlarında dindaşlarını katledenler, katlettiklerinin cenaze törenlerine katılanları dahi hedef tahtası yapanlar; örgüt liderinden farklı düşünüyor diye arkadaşlarına işkence yapmakla yetinmeyip örgüt içi  infazlarla hunharca  katleden özgürlük savaşçıları; hazreti Yusuf’un mezarını kazıp kemiklerini dağıtanlar; savaş adı altında masum insanlara karşı cinayet işlemede uzmanlaşanlar, çarşıda, pazarda, camide intihar komandolarıyla çoluk çocuk demeden sivil insanlara saldıranlar; araba bombalarıyla kentlerini cehenneme dönüştürenler; ilkokul yaşındaki çocukları dahi rehin alıp katledecek kadar alçalmada sınır tanımayanlar; kaçırdıkları yolcu uçaklarını yolcularıyla beraber emekçi insanların çalıştıkları mekanlara çarptırarak infilak ettirecek kadar insanlıktan nasibini almayanlar; otelleri ve yolları intihar saldırılarıyla insan mezbahanesine dönüştürenler; kandil’deki köylü çocuklarını anneleri, babaları ve etraflarındaki canlılarla beraber katledenler İsrailli değiller, Yahudi hiç değiller.

Nedir bu antisemitizm? Nedir bu Yahudi düşmanlığı? Nedir bu ikiyüzlülük, hatta yüzsüzlük?  İsrail’de bir Filistinlinin eli kırıldı diye İsrail’e aslan kesilenler söz konusu cinayetler ve daha sayamadığımız onlarcası kendi militer va para-militer güvenlik güçleri tarafından işlendiğinde neden sessiz kalıyorlar? İnsan vicdanına sahip olanları dehşete düşürecek yukarıda bir kısmını dile getirdiğimiz uygulamalar karşısında yüzleri bile kızarmıyor. Kızaracak yüzleri kalmamış. Hazreti Muhammed “zulüm karşısında sessiz kalan dilsiz şeytandır” diyor. Dilsiz şeytanları tüm dinler ve tüm insani ideolojiler adına lanetlemeyenler ve lanetlemenin gereğini yapmayanlar da dilsiz şeytanların suç ortağıdırlar…

19 Eylül 2011

Did you like this? Share it:
Hîn tu şîrove giredayê gotarê nîn e
Bersivê bide vê şirovêye
Pêwîst e
Pêwîst e